2.jūnijs

Ğimenes diena Jaunatnes centra Vinda dārzā

2.jūnijā Jaunatnes centra “Vinda” dārzā ar daudzveidīgām aktivitātēm tika atzīmēta Starptautiskā ģimenes diena. Liela daļa aktivitāšu bija atvēlēta veselīga dzīvesveida iepazīšanai un sportam.

Mēs – ZAĻĀ SKOLA Ekopadome – kuplinājām Ģimenes dienas pasākumu ar ekoloģisko produktu darbnīcu. Lielu atsaucību guva visaromātiskākā darbnīca – darbnīca, kurā smaržoja lavanda, piparmētra un citi augi – darbnīca, no kuras mazie valmierieši devās prom ar pašu gatavotu vannas bumbu.

Pieaugušie pasākuma apmeklētāji, piedaloties iepirkšanās spēlē, varēja pārbaudīt, kā viņu paradumi un priekšstati par videi un veselībai draudzīgiem mājsaimniecības un ķermeņa kopšanas līdzekļiem atbilst patiesībai, salīdzinot “nopirkto” produktu marķējumus ar ekoloģiski sertificētu produktu marķējumiem.

31. maijs

Mācību gada noslēguma pasākums

“31.maijā mācību gada noslēguma pasākumā ZAĻĀ SKOLA skolēnu vecāki dabūja pērienu!”

“Kaut kas traks! Kas viņus pēra?”

“Pērēji bija viņu bērni.”

“Neiedomājami! Ar ko pēra?”

“Pēra ar pirtsslotām.”

“Kur pēra?”

“Zaķīšu pirtiņā.”

“Kāpēc pēra?”

“Līdz ar mācību gadu beidzas arī Ekoskolas gada darbi, kuri šogad bijuši saistīti ar veselīgu dzīvesveidu un vidi. Tāpēc pēršanos, dziesmas un laba vēlējumus ik pa brīdim pārtrauca reklāmas: “Lieto ekoloģiski sertificētus ķermeņa kopšanas līdzekļus un telpu uzkopšanas līdzekļus!”, “Lai vienmēr jums ir pozitīvas emocijas!”, “Kusties un tu būsi vesels!”. Tā skolēni vēstīja par padarīto un rosināja klātesošos rīkoties videi draudzīgi. Es arī piedalījos un dabūju veselīgu  pērienu, tagad prātoju, ko varētu darīt, lai saudzētu vidi.”

28. maijs

Pārgājiens

28. maijā Zaļās Skolas skolēni kopā ar skolotājiem devās pārgājienā uz Dabas izglītības centru "Vecupītes." Skolēniem bija iespēja noklausīties īsu stāstu par Latvijas dabu, izstaigāt 2.8 km garo dabas taku. Noslēgumā pārbaudījām savas zināšanas, piedaloties mācību spēlēs.

24. maijs

Sporta svētki

Sports ir svētki, ja nav neviena zaudētāja, bet visi ir uzvarētāji. Šodien mūsu skolā svētki!

maija pirmā nedēļa

Skolas vides pilnveide

Šajā mācību gadā mums daudz ieceru, kā pilnveidot skolas vidi, lai tā būtu mācību līdzeklis un vieta mācībām, atpūtai. Lai kaut daļu no plānotā iespētu, šonedēļ īstenojam projektu nedēļu. Darbojoties Ekoskolu programmā, piedaloties SIA ZAAO organizētajā vides iniciatīvā “100 darbi Latvijai” un atbalstot Lielo talku, mūsu ieceres ir rūpīgi plānotas.
Šajās dienās esam radītāji – veidojam sajūtu taku un permakultūras dobi. Mēs mācāmies būt saimnieki – saredzēt nepieciešamību uzlabot, palīdzēt un rīkoties. Esam pētnieki – pārrokot komposta kaudzi, iepazīstam dzīvo radību tajā, prātojam, kas ir permakultūra. Skolas solā gūtās zināšanas izmantojam praksē – sastiprinām dēļus un spriežam, ko darīt, lai veidojums kalpotu ilgi un labi, bet ravējot domājam, kā atšķirt kultūraugus no nezālēm.
Pilnveidojam skolas vidi, bet ne tikai. Mēs kļūstam labāki, zinošāki, iepazīstam sevi, savas spējas un prasmi darboties komandā.

%3