Jūra sākas manā mājā. Cepam pankūkas un tīrām pannu
Kā
Tu rīkojies, kad ir izceptas gardas pankūkas un jādabū tīra taukainā panna?
Mēs
eksperimentējam, lai atrastu dabai draudzīgāko pannas tīrīšanas veidu!
Taukainu pannu var:
1)
noslaucīt ar
papīra salveti un tad nomazgāt siltā ūdenī,
2)
tikai noslaucīt
ar papīra salveti un nemazgāt,
3)
mazgāt ar trauku
mazgājamo līdzekli un ūdeni,
4)
mazgāt ar sodu un
ūdeni,
5)
likt trauku
mazgājamā mašīnā.

Jūra sākas manā mājā. Mazgājam rokas
Ik pa laikam dzirdams: “Taupi ūdeni!”, “Aizgriez krānu!”. Kāpēc tas taupāms, ja ikdienā ir gana, prāto pirmsskolēni un izsaka patiešām vērā ņemamas idejas, piemēram, “Ūdens ir jāsaudzē, jo jāattīra.”, “Dzīvām būtnēm vajadzīgs tīrs ūdens.”, “Ūdens ir jātaupa, jo par to jāmaksā.”, “Citur pasaulē ūdens ir ļoti maz.”, “Ūdens no izlietnes aiztek uz Gauju. Jā, un tālāk uz jūru”.
Ķeramies pie darba un pārbaudām, kā var taupīt ūdeni, mazgājot rokas.
Ja rokas mazgājot, ūdens padevi noslēdz, pietiek apmēram ar 300 ml ūdens. Ļaujot tam plūst, iztek teju 3 litri ūdens. Vienai reizei nav daudz, bet rokas mazgājam vairākas reizes dienā.
Jūra sākas manā mājā. Tīrām zobus.
Jūra sākas nekur jau tālu. Tepat manā mājā, manā izlietnē, vannā. Tajā, kā es izmantoju ūdeni, kā un ar ko mazgāju rokas, tīru zobus.
Taupīgi izmantojot ūdeni, es taupu zemes resursus un, arīdzan, ietaupu kādu eiro.
<
Decembris. Videi draudzīgu dāvanu un telpu rotājumu darbnīcas
Arī šogad top videi draudzīgas dāvanas un telpu rotājumi.
7.- 13.novembris Ekoskolu Rīcības dienas
10. novembrī ZAĻĀ SKOLA bērnu gatavota “zapte”, kēksiņi, ledusskapju magnētiņi un bišu vaska drāniņas ir uz viena tirdzniecības galda ar vecāku uzņēmumu produktiem Mārtiņdienas labdarības tirdziņā.Esam lēmuši našķoties veselīgi, un par iegūtajiem līdzekļiem iegādāsimies augļu un dārzeņu žāvētāju, lai rudens ražu pārvērstu sukādēs.

2. novembris
Uz Ukrainas pilsētu Kijivas apgabalā no Valmieras devās otrā palīdzības krava, tajā arī ZAĻĀ SKOLA bērnu, vecāku un darbinieku gatavotas ierakumu sveces
3. novembris. Āra izglītības diena
Āra izglītības diena ZAĻĀ SKOLA pirmsskolēniem ir ne tikai
starptautiskajā Āra izglītības dienā, bet ikdienā.
Bērniem regulāri rodas daudz dažādu jautājumu. Kaut, piemēram, kur dabā ir ūdens, vai tas ir visur, vai tas prot paslēpties lapās un sūnās, cik soļu gara ir peļķe. Uz tiem rodamas atbildes, vērīgi palūkojoties apkārt, esot dabā.
Oktobris. Vides kodekss
Pēc ikgadējā iestādes vides novērtējuma apzinām savas stiprās un vājās puses. Prātojam, kā vērst par labu, un secinām, ka šajā mācību gadā veicināma izpratne par ūdeni un nodrošināma saudzīga un taupīga rīcība ar to, lai novērsu “jūras” izlietnēs, lai atcerētos noslēgt ūdens padevi, kad ūdeni nelieto un sadzīvē izmantot videi draudzīgus telpu uzkopšanas līdzekļus.Esam ķērušies pie darba un radījuši vides kodeksu – atgādnes –, kuras noder ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem.
4.oktobris
28.septembris
Graužot žāvēta ābola šķēlītes, spriežam, ar ko tās atšķiras no svaiga ābola. Mēs lemjam, ka būtu svarīgi noskaidrot, kurš auglis, oga vai dārzenis ir vissulīgākais, kurā ir visvairāk ūdens. Lai sacensības būtu godīgas, sveram pa 1 kilogramam un spiežam sulas. Starp astoņiem pretendentiem uz uzvaru, laurus plūc ābols. Otrās vietas titulu iegūst tomāti un plūmes.
Tomēr ne visas sulas ir vienādi gardas. Bērni sarindo sacensību dalībniekus arī pēc cukura daudzuma tajos. Ābols, var teikt, ir “super” auglis, jo tiek atzīts arī par vissaldāko.
Ar kartupeli ir pavisam interesanti. Ar to var izlīdzēties, ja nav nopirkta līme, un pagatavot klīsteri. Bet tikpat labi kartupeļu ciete noder ķīseļa pagatavošanai.
Ir labi, ka veselīgo našķu ir tik daudz un tie ir tik dažādi.

16.-22.septembris. Eiropas mobilitātes nedēļa
Šī nedēļa ir videi draudzīgas pārvietošanās nedēļa – Eiropas mobilitātes nedēļa, kas 22.septembrī noslēdzas ar Dienu bez auto. ZAĻĀ SKOLA pirmsskolēni devās ceļojumos, izvēloties videi visdraudzīgāko pārvietošanās veidu – ejot.
Jaunākie pirmsskolēni kopīgi devās pārgājienā uz Ģīmes dabas taku. Klausījāmies, kā skan ūdens, lasījām informācijas stendos, kas dzīvo ūdenī. Izrādās, ka ūdenī dzīvo ne tikai zivis, bet arī citi ūdens dzīvnieki, kā Ūdens ēzelītis.
Tālākus ceļus – uz Sajūtu parku – mēroja vecākie bērni. Mums, ejot kājām, daudz sarunu par sevi, par apkārt notiekošo, par vēl ziemas mieru neradušiem gliemežiem, par satikto sienāzi un gārņiem.
https://www.youtube.com/watch?v=yeuBlv58uA8
13. augusts. Tas ir izŠĶIROŠI!
