Decembris. Filmu un spēļu par mežu dienas  e-vidē

Ziemassvētkos eglīti atstājam mežā augot, jo “Mežs ir skaists.”, jo “Mežs un koki ir mājvieta dzīvai radībai.”, jo “Koki nodrošina tīru gaisu.” Tā saka pirmsskolēni un skolēni.
Mēs rīkojam spēļu e-vidē un filmu par mežu skatīšanās dienu. Pēc pie ekrāniem pavadītā laika ir sarunas, un, pārdomājot redzēto, dzirdēto, rodas kolāžas.

Iesakām!
Pasaules dabas fonds ir sarūpējis daudz izglītojošu animācijas filmu par dabas daudzveidību mežā. Tās ir par veciem kokiem, mirušo koksni, pameža kokiem un krūmiem, to nozīmi meža dabas daudzveidības saglabāšanā.
Skolēni augstu novērtē dokumentālo filmu “Neatstāj pēdas!”, jo tajā, kā viņi atzīst, ir dzīvē noderīgas gudrības. Tā ir filma par došanos pārgājienos gar jūru, Latvijas mežos un purvos.
Latvijas Vides aizsardzības fonds, Dabas aizsardzības pārvalde jaunākiem bērniem sarūpējusi “Eži un lielpilsēta”, “Meža sargi”, “Dabā ejot, ko atnesi, to aiznes”. Tās radījusi filmu studija Avārijas brigāde, un, protams, tīk arī pieaugušajiem.
Tas viss skatāms un paveicams arī telefonā. Izvēlies izglītojošas filmas un spēles!

Decembris. Videi draudzīgu dāvanu un telpu rotājumu darbnīcas

Telpas rotājam ar pašu šūtām un citādi darinātām eglītēm.

Vislabākā dāvana ir nenopirkta dāvana. Tā rodas, ja spēj atteikties no saldumu paciņas Ziemassvētkos, un našķiem paredzēto naudu ziedot dzīvnieku labturībai.

Fotoattēlā varētu būt 9 cilvēki, bērns, cilvēki stāv un ārā

Decembris. Akcija "Eglīte lai mežā aug"

Arī šogad eglītes atstājam mežā augot. Par prieku visai dzīvai radībai. Pat vismazākajam kukainītim.

Novembris - Ekoskolu starptautiskās Rīcības dienas

Rudens savu ir paveicis, Latviju apgleznojis, un, aizejot, krāšņumu paņēmis sev līdzi.
Privātā pamatskola ZAĻĀ SKOLA iepriecina un sveic Latviju svētkos ar labiem darbiem un “zaļiem” darbiem. Īstenojot akciju “Iededz gaismu Latvijai!”, pirmsskolēni apglezno stikla trauciņus ar latviešu spēka zīmēm, lai tajos iedegtu svecītes, bet skolēni gatavo lāpas. Akcija ir mūsu pienesums Starptautiskām Ekoskolu Rīcības dienām.
Esam izvēlējušies iedegt gaismu Latvijai pašu sarūpētos sveču traukos un pašu pagatavotās lāpās. Tas noteikti ir daudz mīļāk, nekā izmantot citā valstī ražotu, tūkstošiem kilometru transportētu svečturi, sveci un lāpu.
Rīcības dienās sakopjam savu tuvāko apkārtni, darot paši un uz darbiem, ar kuriem netiekam galā, uzaicinot palīgos vecākus.
Kad, skatoties uz košumkrūmiem, rodas žēlums un domas par pagājušiem labajiem laikiem, saprotam, ka tie savu laiku priecējuši mūs, un ir jāšķiras, lai dotu vietu jauniem kociņiem.
No viena gan nemaz nav žēl šķirties – no auga, kurš pārņēmis Latvijas pļavas. Lai labāk izprastu Kanādas zeltslotiņas nodarījumu, noskatāmies animācijas filmu “Palmu pirāti, invazīvas sugas – drauds Latvijas dabai” (https://www.youtube.com/watch?v=lvhfmBfKZK4).
Visi kopā mēs varam iepriecināt Latviju un darīt to skaistu.

4. novembris starptautiskā Āra izglītības diena

Piedalāmies starptautiskajā Āra izglītības dienā!

Dabā atrodams kaut kas zaļš un mīksts, kaut kas tievs un garš, kaut kas pelēks un ciets, kaut kas brūns un čaukstošs. Tas un vēl daudz kas cits rodams, ja esi vērīgs.

29. septembris Apjumības

Rudentiņš bagāts vīrs sagādājis brangu ražu – uzziedinājis puķes, nokrāsojis vilkābeles augļus, sabirdinājis kastaņus, nogatavinājis ābolus, nobriedinājis kastaņus un zīles. To visu, vērīgi skatoties, atrodam skolas pagalmā un dārzā.

Ekopadomes sapulce

Attālināti, bet kopā lemjam par šajā mācību gadā veicamo.

20.septembris Ekoskolu apbalvošanas pasākums

Gandarījums saņemt starptautisku atzinību - Ekoskolu Zaļo karogu - par paveikto vides izglītības jomā pagājušajā mācību gadā.

Kaut attālināti, bet kopā.

16. septembris "Velosipēds vieno", Eiropas Mobilitātes nedēļa

Ceturtdien, 16. septembrī, atzīmējot Eiropas Mobilitātes nedēļu, Valmieras Ekoskolu jaunieši dodas ikgadējā sadraudzības velobraucienā “Velosipēds vieno”. Šajā gadā brauciena tēma ir “Ekoskolu jaunieši labākai šodienai”,  tāpēc, pirms doties ceļā, katram ir iespēja izteikt savu sāpi, kas satrauc, un pārdomāt, ko darīt, lai atrisinātu problēmas.

Krišjānis velobraucienā piedalās no tā pirmssākumiem – ceturto gadu. Viņš saka, ka patīk kopības sajūta, braucot pa Valmieras ielām, un, protams, pikniks pie Gaujas. Viņu satrauc cilvēku nesaskaņas savstarpējās attiecībās un atkritumi.

Mums priekšā darbīgs mācību gads ar iespējām darīt šodienu labāku.

Lorem ipsum headerum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.