28.septembris

Graužot žāvēta ābola šķēlītes, spriežam, ar ko tās atšķiras no svaiga ābola. Mēs lemjam, ka būtu svarīgi noskaidrot, kurš auglis, oga vai dārzenis ir vissulīgākais, kurā ir visvairāk ūdens. Lai sacensības būtu godīgas, sveram pa 1 kilogramam un spiežam sulas. Starp astoņiem pretendentiem uz uzvaru, laurus plūc ābols. Otrās vietas titulu iegūst tomāti un plūmes.

Tomēr ne visas sulas ir vienādi gardas. Bērni sarindo sacensību dalībniekus arī pēc cukura daudzuma tajos. Ābols, var teikt, ir “super” auglis, jo tiek atzīts arī par vissaldāko.

Ar kartupeli ir pavisam interesanti. Ar to var izlīdzēties, ja nav nopirkta līme, un pagatavot klīsteri. Bet tikpat labi kartupeļu ciete noder ķīseļa pagatavošanai.

Ir labi, ka veselīgo našķu ir tik daudz un tie ir tik dažādi.

16.-22.septembris. Eiropas mobilitātes nedēļa

Šī nedēļa ir videi draudzīgas pārvietošanās nedēļa – Eiropas mobilitātes nedēļa, kas 22.septembrī noslēdzas ar Dienu bez auto. ZAĻĀ SKOLA pirmsskolēni devās ceļojumos, izvēloties videi visdraudzīgāko pārvietošanās veidu – ejot.

Jaunākie pirmsskolēni kopīgi devās pārgājienā uz Ģīmes dabas taku.  Klausījāmies, kā skan ūdens, lasījām informācijas stendos, kas dzīvo ūdenī. Izrādās, ka ūdenī dzīvo ne tikai zivis, bet arī citi ūdens dzīvnieki, kā Ūdens ēzelītis.

Tālākus ceļus – uz Sajūtu parku – mēroja vecākie bērni. Mums, ejot kājām, daudz sarunu par sevi, par apkārt notiekošo, par vēl ziemas mieru neradušiem gliemežiem, par satikto  sienāzi un gārņiem.

13. augusts. Tas ir izŠĶIROŠI!

Sestdienas, 13. augusta brokastis ar tasi kafijas sākas nevis gultā, bet gan Baltakmeņu muižas pagalmā ar pankūkām, pašu gatavotu ievārījumu un muižas apkārtnē ievāktu medu. “Tas iz izŠĶIROŠI” dalībnieku sarunas raisās par pārtikas produktu ceļu līdz mūsu galdam. Un ne tikai. Rīts ar vides spēlēm, praktiskām darbnīcām un rimtām, patiesi ieinteresētām sarunām par vidi, Ekoskolu programmu ieilgst līdz pat pusdienām.
Rīts ražīgs, iespēts daudz. Baltakmeņu muižas apkārtne nu ir par kādu puķi, krūmiņu un kociņu bagātāka.
Šķiramies ar domu, ka kaut nedaudz vairāk piedomājot par savu rīcību, varam ietekmēt globālas vides un sociālas problēmas.