4. septembris. Pārgājiens

4. septembrī ZAĻĀ SKOLA skolēni un skolotāji devās pārgājienā pa Abula dabas taku. Pulcējāmies pie atpūtas bāzes Baiļi un gar Abula krastu gājām uz Brenguļiem. Ejot veicām ploggingu. Lai arī atkritumu mūsu ceļā nebija daudz,  savācām divus pilnus atkritumu maisus. Brenguļu alus sētā organizējām pikniku. Kā galvenos piknika mērķus izvirzījām: atkritumu neradīšanu, dalīšanos ar savā dārzā audzētiem produktiem, neizmantot vienreizlietojamos traukus un savstarpēju saliedēšanos. Bijām pārdomājuši, lai mūsu pārvietošanās būtu videi draudzīga, lai nokļūtu atpakaļ Valmierā, braucām ar vilcienu.

27. augusts. Ikgadējā pedagogu konference

27. augustā Valmieras sākumskolā un Valmieras Valsts ģimnāzijā, uzsākot jauno mācību gadu, notika ikgadējā izglītības konference, kurā piedalījās vairāk nekā 450 pedagogu. Šogad konferences moto bija – Mācies un iedvesmo!
ZAĻĀ SKOLA pedagogi apmeklēja darbnīcas un guva idejas, atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem. Un ne tikai ... Mums bija iespēja arī iedvesmot Valmieras pilsētas un Kocēnu novada pirmsskolas izglītības iestāžu kolēģus, pārrunājot par vides problēmām pasaulē un iepazīstinot ar Ekoskolu programmu, tās īstenošanas pieredzi.

14. līdz 18. augusts. Jau devīto gadu vasarā tiekas Ekoskolas

No 14. līdz 18. augustam Vides izglītības fonds Limbažu 3. vidusskolā pulcēja vairāk nekā 200 dalībnieku no Latvijas Ekoskolām.
Nu jau devītajā Ekoskolu vasaras forumā, kā jau ierasts, pieredzē apmainījās Ekoskolu pārstāvji, zinātnieki un dabas aizsardzības speciālisti, nodrošinot, ka Ekoskolu vides izglītības tīkls darbojas pēc labākajiem zinātnei atbilstošajiem principiem un mūsdienīgām metodēm. Šī gada pasākuma centrālās tēmas bija klimata krīze un dabas izzušanas jautājumi.
Pirmajās Forumā dienās pulcējās Ekoskolu pedagogi, bet pēc tam aktivitātēs piedalījās aktīvākie Ekoskolu jaunieši. Esam izauguši – pirmo reizi Ekoskolu vasaras forumā piedalījās arī ZAĻĀ SKOLA 6. klases skolnieki.
Šī gada nodarbībās bija pārrunas par saikni starp lauksaimniecības piesārņojumu un dabas izzušanu, dabas vērtībām, par ko liecina dabas skaitīšana, kā arī visu, kas saistās ar klimata krīzi. Transporta, enerģijas, apģērbu un pārtikas patēriņa izmaiņas var būtiski palīdzēt pārejā uz ilgtspējīgu nākotni – to uzsvēra eksperti no Zaļās brīvības, Pasaules dabas fonda, Pilsēta cilvēkiem, Fashion Revolution Latvija, kā arī daudzām citām organizācijām.
Viena diena bija veltīta jauniešu pilsoniskajai līdzdalībai un iespējām pedagogiem to veicināt ar vides aizsardzības aktivitāšu palīdzību.
Sekojot labākajai praksei, pasākumā neizmantojām vienreizlietojamos traukus, ēdienkartē bija samazināts dzīvnieku izcelsmes produktu daudzums, protams, saglabājot visas nepieciešamās uzturvielas veselīgai diētai un vienlaikus atsaucoties vairāku starptautisko vides aizsardzības ziņojumu aicinājumiem.

Vides izglītības fonds (FEE Latvia) bija tiešraidē.

15. augusts plkst. 13:07, 15. Aug, Edmunds Cepurītis no Vides izglītības fonda stāsta par klimata pārmaiņām. Kur mēs esam šobrīd un vai viss ir tik slikti?;

15. augusts plkst. 23:43 Elīna Pēkšēna no Pasaules dabas fonda stāsta par bioloģisko daudzveidību un to, kā to veicināt;

Sestdien, Quo tu domā? iepazīstina ar argumentācijas veidošanu un stāsta par debatēm;

Sestdien, Laura Auliciema no Latvijas Universitātes stāsta par dabisku mežu vērtībām Latvijā.