18.septembris. Zibakcija “Velosipēds vieno”

18. septembrī piedalījāmies zibakcijā “Velosipēds vieno”. Saulainā otrdienas pēcpusdienā velosipēds vienoja Valmieras Ekoskolas, Valmieras džudo skolu “Valmiera”, Valmieras pilsētas pašvaldību un Valmieras iedzīvotājus.
    Eiropas mobilitātes nedēļā zibakcija izpaudās kā jauniešu velobrauciens cauri Valmierai, braucot pa pilsētas veloceliņiem un apmeklējot daudzdzīvokļu māju pagalmus. Tādējādi rosinot iedzīvotājus pārvietoties videi draudzīgi un mudinot daudzdzīvokļu māju iedzīvotājus uz draudzīgu kopā būšanu, vienotu rīcību dzīvesvides labiekārtošanā.
    ZAĻĀ SKOLA skolēni atzīst, ka akcijas laikā bija interesanti spēlēt spēles kopā ar citu skolu jauniešiem un pie reizes iemācīties jaunas spēles. Tomēr, kā viņi saka, pagalmos ir maz bērnu, jauniešu, toties daudz mašīnu. Ceram, ka videi draudzīga pārvietošanās un draudzīga kopā būšana ar laiku būs ne tikai akcija, bet ikdiena.

14. septembris. Ekoskolu apbalvošanas pasākums

Piektdien, 14.septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notika ikgadējais Ekoskolu apbalvojumu piešķiršanas pasākums. ZAĻĀ SKOLA Starptautisko Ekoskolas sertifikātu un Zaļo karogu saņēma nu jau trešo reizi.

Šoreiz par paveikto 2017./2018. mācību gadā, kad mūsu domas un darbi bija par to, kā veicināt veselīgu un videi draudzīgu dzīvesveidu. Paldies visiem, kuri bija kopā ar mums, atbalstīja idejas materiāli, praktiski un pamudināja uz jauniem darbiem.

Starptautisku atzinību saņemt nav joka lieta, tāpēc klātesošos, pēc izglītības iestāžu darba rūpīgas izvētīšanas, uzrunāja pārstāvji no Ekoskolu nacionālās žūrijas: Vides izglītības fonda, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas, Vides izglītotāju asociācijas, Ekodizaina kompetences centra, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas.                Pasākumu “kustināja un lustināja” atraktīvais pasākuma vadītājs Mārtiņš Kozlovskis jeb Kozmens. Viņš iepazīstināja ar Ekoskolu darbiem un iemācīja īpašo sasveicināšanos.

Var teikt, ka Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 14.septembrī saimniekoja Vides izglītības fonds. Kamēr Ekoskolas sumināja par paveikto, bibliotēkā notika Starptautiskā Vides izglītības fonda (Foundation for Environmental Education) Ģenerālā asambleja, kurā tikās delegāti no vairāk kā 60 pasaules valstīm. Vienojoties kopīgās aktivitātēs, Latvijas Ekoskolas un valstu delegāti dalījās pārdomās par mūsu planētas nākotni un katra ieguldījumu tās ilgtspējīgā attīstībā. Mēs pārmijām dažus vārdus ar Tanzānijas pārstāvi un ievietojām skolēnu pagatavoto vēstījumu – kāda ir vēlamā pasaule, kurā dzīvosim un ko daru, lai tas notiktu – “Laika kapsulā”, kuru atvērs pēc desmit gadiem.  Ticam, ka atverot kapsulu, vēstījums par tīru vidi nebūs vien sapņojums, bet patiesība.

13. augusts - 15. augusts Ekoskolu vasaras forums pedagogiem

No 13. līdz 15. augustam Pārventas pamatskolā, Ventspilī Vides izglītības fonds ar Ventspils pilsētas domes atbalstu rīkoja Ekoskolu vasaras forumu pedagogiem.
Forumā bija iespēja paplašināt zināšanas par aktuālo vidē, gūt ikdienā noderīgas prasmes un piedalīties vērtīgā pieredzes apmaiņā. Šī gada pasākuma galvenās tēmas bija: dabas daudzveidība, klimats, āra izglītība, jūra un piekrastes piesārņojums, kā arī jauniešu aktivitāte un līdzdalība.
Pasākuma izglītojošajā daļā Pasaules Dabas Fonda direktors Jānis Rozītis stāstīja par dabas daudzveidību un tās izzušanu, LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes pārstāvis Krišjānis Rudus informēja par bioloģisko daudzveidību Latvijā, bet Edmunds Cepurītis no Vides izglītības fonda pievērsās tēmai – klimata pārmaiņas.
Praktiskajās nodarbībās pārrunājām par jauniešu motivēšanu, bet zaļākai ikdienai savukārt noderīgas būs videi draudzīgu maltīšu, audumu otrreizējās izmantošanas un vaskadrānu darināšanas nodarbībās uzzinātais.
Guvām ieskatu arī Latvijas simtgadei veltītajam pasākumam – iniciatīvai “Piekrastes Tīrrade”.
Lai iespējami samazinātu pasākuma ietekmi uz vidi, foruma laikā neizmantojām vienreizlietojamos traukus, rīkojāmies, lai atkritumus radītu pēc iespējas mazāk. Bijām draudzīgi un braucām vairāki vienā transporta līdzeklī. Bet pavāri, gatavojot ēdienus, bija samazinājuši dzīvnieku izcelsmes produktu daudzumu.